Декоративна штукатурка

Венеціанські штукатурки - це декоративні тонкошарові покриття для оздоблення стін в приміщеннях. Фактурна венеціанська штукатурка прийшла до нас із Стародавнього Єгипту.

Там один економний людина замислилася про те, як використовувати пил, у великій кількості залишалася після обробки мармурових брил. І застосування цієї кам'яної муки знайшлося: в суміші з гашеним вапном і водою вона стала відмінним оздоблювальним матеріалом для стін і стель.

Покриття мало відмінними експлуатаційними та естетичними якостями - при правильному нанесенні виходила відмінна імітація мармуру.

Декоративна штукатурка «венеціанка» увійшла на широкий ринок порівняно недавно і впевнено зайняла своє місце серед популярних оздоблювальних матеріалів. Склад її, звичайно ж, змінився, так як наука не стоїть на місці. Матеріал однаково добре підходить в якості фінішного покриття стін і стелі, в житлових приміщеннях, а також в кухнях і ванних кімнатах.

Використовуватися венеціанська штукатурка може в самих різних дизайнах інтер'єрів: арт-деко, класицизм, еклектика, бароко, готика і т. Д.

Спочатку венеціанські штукатурки мали в складі лише мармуровий пил, гашене вапно і вод. Сьогодні в якості основного наповнювача використовується і пил інших каменів: кварцу, малахіту, онікса. Речовина, - акрилові смоли або, як традиційному варіанті - гашене вапно. Також до складу обробки входять загусники, гідрофобні речовини, розчинники, антисептики, консерванти, кольорові і металізовані пігменти. При цьому всі елементи безпечні з точки зору токсичності і вмісту важких металів.

Як зробити венеціанську штукатурку в домашніх умовах? Відтворити класичний варіант складу, на жаль, не вийде. Якщо кам'яний пил ще можна придбати в спеціалізованому магазині, то, наприклад, акрилові смоли потрібної якості в широкому продажі немає. Тому нам доступні лише імітації цієї обробки, які при певній вправності можна зробити зі звичайної шпаклівки.

Венеціанські штукатурки складно розділити за видами, так як сьогодні в різних брендах існує маса варіантів в фактурі і кольору. Ми виділимо найосновніші з них:

Під камінь. Поверхня цієї венеціанської штукатурки в інтер'єрі імітує сколений і відполірований камінь. Для посилення декоративного ефекту поглиблення част тонуються в темніший колір.

Під мармур. Імітує зріз природного мармуру. Поверхня дуже рівна, глянсова, з плавними переходами за кольором. Наноситься багатошарово, в 2-4 прийоми.

З ефектом розтріскування. Тут назва говорить сама за себе. Матеріал імітує потрісканий камінь або глину. Наноситься в два шари, розтріскування виходить в результаті використання примусової сушки або нанесення на грунт спеціального лаку «кракелюр». Як зробити нанесення венеціанської штукатурки своїми руками? Відео в попередніх підрозділах повністю ілюструє весь процес.